sdílet

Chytré tipy do kuchyně

1-3-1-sustainable-cooking-zdravevarenivpare-original

ZDRAVÉ VAŘENÍ V PÁŘE

Vaření ryb, masa a zeleniny v páře je zdravé a nespotřebovává prakticky žádnou vodu. Do hrnce nalijte malé množství vody – asi tak 1 cm – a vložte do něj napařovací sítko (pařáček). Do něj vložte své ingredience a přiklopte pokličkou. Potraviny v páře nevařte příliš dlouho, aby se v nich zachovaly všechny potřebné vitamíny.

1-original

DO HRNCE SE VEJDE VÍC

V hrncích na sporáku používejte varnou vložku. Díky tomu budete moci vařit více ingrediencí zároveň. Uvaříte tak rychleji, levněji a nebudete muset mýt tolik hrnců.

2-original

VAŘENÍ RYCHLOVARNOU KONVICÍ

Vodu na přípravu rýže, obilovin, těstovin a zelenin si uvařte v rychlovarné konvici. Uvařte v ni takové množství vody, jaké skutečně potřebujete. Pokud nemáte indukční desku, jedná se o nejrychlejší a nejefektivnější způsob ohřevu vody.

3-original

ROZMRAZOVÁNÍ POTRAVIN

K rozmrazování mražených potravin nepoužívejte tekoucí vodu. Večer před plánovaným použitím je vytáhněte z mrazničky a vložte je na talíř nebo tác do chladničky. Tak využijete chlad ze zmražené potraviny a zbytečně nespotřebujete žádnou energii navíc.

4-original

VYUŽIJTE VODU Z OPLACHOVÁNÍ

Oplachujete ovoce, zeleninu nebo čerstvě vykopané brambory? Zachyťte vodu, nechte ji odstát, a pak s ní zalejte své domácí květiny a bylinky. Pokud jde o vodu, rostliny nejsou tak vybíravé jako my.

Mohlo by vás také zajímat:

Jak ušetřit při mytí nádobí

Nádobí se musí mýt často, a proto je fajn dělat to co nejúsporněji.
Více informací

5-original

MYTÍ NÁDOBÍ

Mýt nádobí pod tekoucí vodou se nevyplatí. Plýtvá se vodou i penězi. Víte, že při mytí pod tekoucí vodou se spotřebuje až 120 litrů vody? Oproti 49 litrům při mytí ve dřezu a pouze 10 litrům při mytí v myčce. Pokud si pořizujete myčku, zvolte úsporný model A++ nebo A+.

Produkty

sdílet

Levandule

Více informací
Tip blogera

Označte si bylinky stylově

Nevyhazujte tyčky od nanuků. Poslouží jako popisky do květináčů k bylinkám.

Více informací

JAŠKOVÝM UŽ NEUTEČE
ANI KAPKA VODY

Rodina se rozhodla najít poslední skulinky,
aby zbytečně neplýtvala vodou.

Celý příběh